Snímač posílá do počítače české znaky místo čísel

Řešením je sdělit snímači, jaká klávesnice je zvolena v operačním systému pomocí načtení kódu pro vstup do programování snímače, následně přečteme kód pro volbu klávesnice – v našem případě česká klávesnice – a kód pro výstup z programování. Je-li potřeba v operačním systému střídat klávesnice, je lepším řešením zvolit pro snímač rozhraní USB s kódováním přes ALT znaky načtením kódu USB-KBD-ALT z rychlé příručky. Viz následující video:

Snímač nečte kód

Nejčastějším důvodem nečtení kódu je to, že čtení daného typu čárového kódu není ve snímači povoleno. Veškeré nastavovací kódy je možné nalézt v plném uživatelském manuálu dostupném na webových stránkách výrobce u každého produktu. V ukázkovém případě na videu stačí povolit čtení typu kódu Interleaved  2 z 5. Viz následující video:

Načtete rozhraní USB-OEM a snímač nerozsvítí paprsek

Stává se, že omylem načtete čárový kód pro nastavení rozhraní USB-OEM (speciální rozhraní pro pokladní systémy). Snímač pak při zmáčknutí spouště nerozsvítí paprsek a pouze bliká stavová dioda. Řešením je podržet spoušť po dobu 5 sekund a po rozsvícení paprsku načíst kód správného rozhraní. Viz následující video: